Shin Karate dla dzieci

Shin Karate dla dzieci
Dzieci w dzisiejszych czasach, coraz mniej czasu spędzają w ruchu, a coraz więcej w pozycji siedzącej, najczęściej przed komputerem lub telewizorem. W przedszkolu lub szkole dzieci też nie zawsze mają możliwość rozładowania energii, co może powodować niepotrzebne zatargi z wychowawcami i przyklejenie dziecku łatki «rozrabiaki».
Aby zapobiec wadom postawy dziecka, a także dać możliwość rozładowania energii dziecka proponujemy Państwu treningi Shin Karate dla dzieci w Polsce.
Oprócz ćwiczeń ogólnorozwojowych na zajęciach organizowane są różnorodne zabawy ruchowe, które zapewniają kontakt z rówieśnikami i zapewniają świetną zabawę dla wszystkich maluchów.
Na zajęciach oprócz ćwiczeń ogólnorozwojowych a także zabawy dzieci również uczą się dyscypliny, posłuszeństwa a także elementów samoobrony. Poza tym doskonalą swój charakter, uczą się skupienia oraz dążenie do celu jakim jest czarny pas.

Podstawowe zasady Shin Karate to:
• doskonalenie charakteru,
• rozwijanie siły ducha,
• przestrzeganie zasad etykiety,
• wystrzeganie się porywczości
• koncentracja i nauka w szkole oraz w domu
• pomoc innym
• umiejętność samoobrony
Powyższe zasady uczą dziecko dojrzałego postępowania. Shin Karate to nie tylko sztuka walki, to także trening samego siebie. Rozpoczęty w dzieciństwie, wpływa pozytywnie na rozwój dziecka. Dzieci trenujące Shin Karate uczą się panować nad swoimi emocjami, są bardziej cierpliwi i opanowani. Zauważono, że dzieci uprawiające Shin Karate mają lepszą koncentrację uwagi i łatwiej przyswajają wiedzę szkolną. Oprócz tego sztuka walki pomaga dziecku właściwie rozwinąć koordynację ruchową. Więcej dzieci dowiedzą i nauczą się na zajęciach.
Serdecznie zapraszamy!
Wszystkie zainteresowane osoby informujemy, że na pierwszy trening, dziecko najlepiej ubrać w koszulkę z krótkim rękawem i cienkie spodnie z dresu lub spodenki.
Podczas treningu dzieci ćwiczą na bosaka, zatem obuwie nie jest potrzebne, za to przyda się chęć do ćwiczeń i dobry humor, oraz pozytywne nastawienie.
Pierwszy trening karate jest darmowy.