Shin Karate dla młodzieży

Treningi Shin Karate dla młodzieży (gimnazjum i wyżej).
Uprawianie oryginalnego karate umożliwia prawidłowy rozwój fizyczny oraz rozwój charakteru i osobowości ćwiczących. Rodzice wybierają karate ponieważ jest ono bezpieczne, wpływa korzystnie na zdrowie i charakter dzieci i młodzieży.
Prof. Tomasz Karski, kierownik Katedry i Kliniki Ortopedii i Rehabilitacji Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, twierdzi, że: «Karate, dbając o harmonię budowy ciała, przez czynne ćwiczenia chroni narząd ruchu przed wieloma schorzeniami i deformacjami. Jeśli dziecko ćwiczy karate, rodzice mogą spać spokojnie i nie bać się o kręgosłup swojego dziecka! Karate zapobiega skoliozom, karate leczy skoliozy!».
O wartościach wychowawczych płynących z uprawiania Shin Karate nie trzeba przekonywać. Młodzież uczy się zasad obowiązujących w Dojo, szacunku do swojego nauczyciela, współćwiczących oraz do samych siebie. Nieustannie pracują na swoim rozwojem, pokonując kolejne kroki do ustabilizowania emocji. Sokarate dla młodzieży jest bowiem czymś więcej niż tylko kopaniem i uderzaniem — twierdzą psychologowie. Pomagają w kształtowaniu pewności siebie, podnoszą poczucie wartości, uczą stanowczości a także koncentracji (jakże potrzebnej w szkolnej nauce), spokoju i odpowiedzialności.